Що таке опціонна торгівля?

Опціон (option) - в перекладі з англійського означає вибір. Ця назва красномовно говорить про головну якість опційних контрактів: трейдер має найширші можливості визначення конкретних умов опціону, що найбільше задовольняють його інтереси.
Опціонна торгівля передбачає собою роботу з контрактами, які дають фіксований прибуток зі строго обмеженими ризиками, що встановлюється самим трейдером. У цьому полягає одне з основних переваг опціонної торгівлі у порівнянні зі спот-торгівлею на валютному ринку, при якій трейдер не може бути впевненим у тому, наскільки далеко курс піде проти його позиції.
Іншою перевагою опціонної торгівлі є отримання прибутку від будь-якої зміни курсу, навіть якщо ця зміна мінімальна за своїм значенням. У деяких видах опціонів, які ділінгові центри можуть пропонувати своїм клієнтам, для фіксації виграшу досить зміни значення курсу всього на 0,001%, що в десятки разів менше середнього внутрішньоденного діапазону цінових коливань на валютному.
Кожен опціон для покупки являє собою контракт (угоду) з певними умовами щодо майбутньої поведінки курсу, при виконанні яких трейдер отримує прибуток, що дорівнює вартості опціону помноженої на коефіцієнт профітності. Для кожного виду опціонів існує свій коефіцієнт профітності, що залежить від типу опціону і його параметрів (за винятком опціонів на зниження і підвищення, коефіцієнт профітності в яких завжди дорівнює 1.80). Всі параметри опціону трейдер визначає сам, а ціна опціону вираховується автоматичною системою після відправлення трейдером запиту на купівлю опціону. Це дає можливість заздалегідь знати розміри своїх ризиків і приймати рішення про покупку опціону або перегляд умов угоди до її укладення.